Arganový olej a jeho regenerační účinky

Oleje nachází i v dnešní době stále větší oblibu. Velice oblíbený a vyhledávaný je vzácný arganový olej, který je znám tím, že hydratuje pokožku, zpomaluje její stárnutí, regeneruje vlasy a nehty. To jsou všechno příznivé účinky arganového oleje, pro které si jej oblíbily zejména ženy.

Využití arganového oleje je nejčastější právě v kosmetice. Tento skvělý produkt je právem nazýván marockým zlatem, neboť pochází z jižního Maroka. Jedná se o jeden z nejstarších stromů na světě, který plodí již po tisíciletí ořechy, ze kterých se následně lisuje čistý, panenský olej zvaný právě arganový.

Kromě využití v kosmetice, má arganový olej významnou úlohu při léčení pokožky. Jeho účinků se užívá proto, že zklidňuje projevy akné, lupenky, kožních onemocnění, popraskané kůže a v dalších případech.

V kožních onemocnění je to zejména při projevech atypického ekzému nebo zarudnutí kůže. Arganový olej zklidňuje projevy při popáleninách, při hojení ran, proleženin a omrzlin, ale také při planých neštovicích. Díky obsahu Svalenu a vitaminu F, řeší arganový olej rozšířené póry a zabraňuje kontaminaci pokožky.

Na postižené místo se nanese čistý bioarganový olej a nechá se působit, což působí velice příjemně a výsledky jsou vidět po několika ošetřeních.

Arganový olej samozřejměnení není jediný, který se používá, mezi oblíbené patří i éterické oleje. Pokud jde o samotný strom rostoucí v Maroku, je zajímavé, že byly činěny pokusy o jeho pěstování v jiných končinách světa, ale nikdy se to nepodařilo. V Maroku již roste pouze několik málo těchto vzácných stromů. Arganový olej se lisuje tradičním způsobem z jader, což jsou plody tohoto stromu. Podle doby sběru a způsobu výroby se arganový olej dělí na kosmetický a potravinový. Jiné  oleje jsou krajně nevhodné pro vnitřní užívání, na rozdíl od toho se arganový olej vnitřně užívá. Snižuje totiž riziko tvorby rakoviny plic, prostaty, žaludku a celého zažívacího traktu. Kromě arganového oleje jsou populární například i éterické oleje. 

Související články:

100% přírodní éterické oleje